فدا شدن برای اسلام

حجت‌الاسلام عبدالمجید اشکوری استاد فلسفه سیاست موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با بیان اینکه خواص هر جامعه‌‌ای به 2 دسته تقسیم می‌شوند، گفت: خواص یا اهل باطل هستند یا اهل حق و خواص حق نیز به 2 دسته دیگر تقسیم می‌شود، خواصی که به مسئولیت خود عمل می‌کنند و خواصی که به مسئولیت خود عمل نمی‌کنند.

وی افزود: خواص اهل حق که به مسئولیت خود عمل نمی‌کنند مهمترین ویژگی‌شان این است که زمان شناس نیستند و آنجا که نباید حرف بزنند، حرف می‌زنند و جایی که باید حرف بزنند، سکوت می‌کنند.

اشکوری با بیان اینکه تاریخ اسلام نمونه‌های زیادی از خواص اهل حق که مسئولیت خود را انجام نداده‌اند به خود دیده است، تاکید کرد: سلیمان بن صرد، خود را اهل اسلام و حق می‌دانست وقتی امامش حسین(ع) عازم کربلا شد او را همراهی نکرد و بعد از شهادت امام زمانش‌ زبان به سخن باز کرد.

عضو هیئت علمی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با بیان اینکه عمل نکردن به مسئولیت در جریان خواص اهل حق دلایل گوناگونی دارد، تصریح کرد: ترس، بی‌تقوایی و غلبه سیاست بر اصول از جمله مواردی است که خواص اهل حق را به دلیل سرپیچی از مسئولیت از دایره خواص اهل حق خارج و وارد دایره خواص اهل باطل می‌کند.

اشکوری با اشاره به اظهارات برخی مسئولان که می‌گویند حاضر جان خود را فدای اسلام و قرآن کنند، خاطرنشان کرد: این افراد که دقت ندارند و نمی‌دانند چگونه، کجا و به اذن چه کسی باید فدای اسلام و قرآن شوند، گرچه در دایره حق هستند اما مسئولیت پذیر نیستند و ممکن است این روند، آنها را حتی از دایره خواص اهل حق خارج کند.

وی افزود: افرادی که نمی‌دانند چگونه باید فدای اسلام و قرآن شوند، اگر دقت نداشته باشند و تقوا پیشه نکنند از دایره حق خارج خواهند شد؛ گرچه می‌گویند فدای اسلام خواهند شد اما فدا شدن برای اسلام راه و روشی دارد، سلیمان صرد هم تلاش داشت برای اسلام فدا شود اما اگر دقت می‌کرد می‌توانست در دایره حق و در رکاب امام زمانش فدای اسلام شود که نشد.

اشکوری با بیان اینکه فدا شدن برای اسلام و قرآن جز با تبعیت از ولایت محرز و ممکن نیست، خاطر نشان کرد: اگر فردی بخواهد فدای اسلام و قران شود و در دایره حق عمل کند هیچ راهی جز تبعیت از ولایت و عمل در چارچوب ولایت ندارد؛ بنابراین مسئولان محترم با توجه به مبانی دینی و تئوری ولایت فقیه توجه داشته باشند که چگونه باید عمل کنند که دینی و قرآنی باشد.

عضو هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: کسانی که می‌خواهند فدای اسلام و قرآن شوند، توجه داشته باشند که در اسلام و قرآن، اصل تصرف مشروع در امورات حتی در زبان در چارچوپ پذیرش ولایت است؛ ولایتی که برای خداست و ولایت امرش که همان ولایت خاص امام معصوم است و در زمان غیبت این ولایت، به ولی‌فقیه می‌رسد.

وی با بیان اینکه در اسلام و قرآن هیچ مسئولی حجت در مقام عمل ندارد، مگر به اذن، اجازه و تنفیذ ولایت، گفت: مسئولی که در زمان غیبت، تحت امر ولی‌فقیه نباشد حتی مشروعیت برای تصرف در زبان خودش را هم نخواهد داشت.

اشکوری گفت که ادعای فدا شدن برای اسلام و قرآن بدون ولایت، غیر ممکن است و فرض اگر باشد موضوعیت نداشته و طاغوتی است.

www.farsnews.com/newstext.php?nn=13911129001029

/ 4 نظر / 28 بازدید
آسان رنک

سلام شما ميتوانيد با استفاده از سيستم پر قدرت ما بازديد و آمار سايت خود را به چند هزار در روز برسانيد افراد آنلاين خود را به شکل کاملا رويايي افزايش دهيد رنک و رتبه سايت خود را در گوگل و الکسا افزايش دهيد . همه اين خدمات کاملا رايگان! آسان رنک www.asanrank.ir

reza

سلام دوست عزیز سایت بزرگ 62baner حرفه ای ترین سایت در امر طراحی بنر تبلیغاتی است. یکی از راه های افزایش بازدید استفاده از بنر های متحرک است.سایت ما برای شما این بنر را به صورت حرفه ای طراحی می کند که به افزایش بازدید شما کمک کند. در ضمن سایت ما هدر وبلاگ و لوگو نیز طراحی میکند. حتما یه سر بزنید!!! 62baner.ir

پریسا

سلام از بلاگتون ديدن کردم از مطالبش خوشم اومد اگه دوست داشتيد از وب سايت ماهم ديدن کنيد http://www.mehestan.org مطالبش راجع ساختمان هوشمند است مثل آبياري گياهان و تغذيه حيوانات خانه هوشمند دسترسي و كنترل از راه دور خانه هوشمند سيستم هوشمند روشنايي سرويس هاي بهداشتي هوشمند کنترل دماي خانه هوشمند کنترل نور طبيعي (به کمک باز و بسته کردن خودکار پرده و کرکره ها) خانه هوشمند سيستم هاي صوتي و تصويري خانه هوشمند سيستم هاي اعلام حريق خانه هوشمند سيستم‌هاي حفاظتي وامنيتي خانه هوشمند اگه از مطالب سايت من خوشتون اومد لطفا منو لينک کنيد

hasti

سلام [لبخند] آپـــــــــــــــــــــــــــم بیا [گل] --- ::. وبلاگ قشنگی داری ::..:: اگه با ما تبادل لینک میکنی به سایت ما یه سر بزن ::..:: آدرسشم گذاشتم ::.[گل][گل] [بدرود] [لبخند] [بدرود]