کارگران و نماینده محترم مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی

بنیانگذار و معمار کبیر انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) این انقلاب را انقلاب مستضعفین و پا برهنگان می نامیدند حال باید ببینیم مستضعفین جامعه چه اقشاری هستند و در نظام اسلامی چگونه حمایت می شوند ، در صورت آسیب پذیری چگونه مورد حمایت هستند. کسانی که صدای خرد شدن استخوان های آنها شنیده نمی شود ودر هیاهوی تبلیغات و زبان بازی ها گم می مانند. به راستی در کم وزیاد شدن تحولات بازار سکه و ارز  و.../گرانی ها /تحریم ها، پیش بینی حد اکثر آسیب ها برای چه کسانی است. تعرفه های مختلف در مواجه با ادارات و ارگانها و نهادها و ... آیا مانند دیگران محاسبه می شود./آیا سامانه شناسایی برای آنها وجود دارد و در صورت حمایت از این اقشار به صورت کد شناسایی و پرسنلی و ... ،سامانه الکترونیکی جامع و دارای امنیت وجود دارد تا از سوء استفاده احتمالی دیگر قشرها جلوگیری کند.

والله برای مسلمانی که بداند و در بدنه حکومت اسلامی بتواند در زمینه احقاق حقوق مستضعفین جامعه تاثیر گذار باشد بار بسیار سنگینی است چرا که در انجام امر خیر  سدها و چاله چو له ها بسیار است.
انقلاب مردم اسلامی ایران یعنی رای به شریعت اسلام و حاکمیت اسلام بر جامعه/ یعنی امید مسلمانان در احقاق حقوقشان در نظام اسلامی/یعنی توجه به خواسته های اساسی مردم و پرهیز از حاشیه ها/یعنی انجام بی چون و چرای فرامین ولایت مطلقه ولی فقیه/یعنی جلوداری از کسانی که به اسم اسلام تیشه به ریشه اسلام می زنند / یعنی ثروت و قدرت و جایگاه و موقعیت اجتماعی تعیین کننده نیست.


پس از تایید شرایط کارگر برای بیمه بیکاری متاسفانه در مرحله تایید نهایی با عدم موافقت نمایندگان اداره کار و سازمان تامین اجتماعی به استناد رای دیوان عدالت اداری مصوب در سال های پیشین( بیمه بیکاری به کارگران شاغل در پروژ ها تعلق نمی گیرد)
ا) حمایت از کارگران ،رفاه و نظام تامین اجتماعی در شرایط بحران معنی پیدا می کند.
2)وقتی سرانه بیمه بیکاری در حق بیمه، از کارگران کسر می گردد (حتی کارگران پروژه) پس اخذ سرانه بیمه بیکاری از کارگران فوق الذکر به چه معناست و  رای به عدم تعلق بیمه بیکاری به چه معنی است.
3)نکته مهم این است که چرا در زمینه بیمه بیکاری به قانون بیمه بیکاری عمل نمی شود  و به تفاهمنامه استناد می شود/امضای تفاهمنامه بین اداره تعاون وکار با سازمان تامین اجتماعی بدون نقش داشتن کارگران آن هم به صورت یکطرفه آیا به معنی هرچه بهتر حقوق کارگر را ضایع کردن نیست.
4)از نمایندگان محترم که در تصویب قانون دخیل هستند خواهشمند است تفاهمنامه (به پیوست) را لغو نموده و به قانون مربوطه بیمه بیکاری استناد شود.

پیگیری و زحمات حضرتعالی موجب رضایت خداوند  و رضایت خلق خداست.
               
                                                                                                                    با سپاس فراوان
بخشی ازمتن تفاهمنامه فی مابین اداره کار و تعاون با سازمان تامین اجتماعی به شماره نامه 118739مورخ 01/12/1384
*درخصوص کارگران شاغل در کارهای با ماهیت دائمی که کار آنان جنبه مستمر دارد لیکن دارای قرارداد مدت موقت می باشند در صورتیکه قرارداد آنها حد اقل یک بار تمدید شده  و یا مدت سابقه آنها در آخرین کارگاه کمتر از یک سال نباشد، با دارا بودن سایر شرایط مندرج در قانون از مزایای بیمه بیکاری بهره مند خواهند شد.
*بدیهی است افراد شاغل در کارهای فصلی که در پایان فصل کار بیکار میگردند و یا کارگران شاغل در کارهای با ماهیت غیر دائمی (نظیر پروژها ، فعالیت های عمرانی و نظایر آن) که در پایان کار ، قرارداد و یا اتمام بخشی از کار بعنوان  عدم نیاز بیکار میگردند مشمول بیمه بیکاری نخواهند شد.


هسته پژوهشی تحقیقی ابوتراب
برازجان-خ جمهوری اسلامی(حسین آباد) خ شهید دستغیب(بهداشت)  کوچه شهید صفدرمحمدی لقب
مسجد امیرالمومنین(ع)حسین آباد شمالی-کانون فرهنگی هنری امام علی(ع)
کدپستی:84375-75616تلفکس: 4162463-0773
وبلاگ:http://kanonamamali.persianblog.ir    
رایانامه :  kanonamamali@gmail.com  

/ 2 نظر / 21 بازدید
خانوم ایرانی

درورد اگه تمایل به تبادل لینک دارین کافیست وارد لینک های زیر شده و به صورت اتوماتیک با ما تبادل لینک کنید برای افزایش بازدید و محبوبیت در گوگل بهتون پیشنهاد میکنم با هردو سیستم تبادل لینک کیند/n http://funtarin.ir/links/links.php /n http://justladies.ir/links/links.php